Пт, 2024-03-29, 16:26
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Головна » Спецтеми: в Україні та в світі » В Україні » Ситуація в зоні АТО

Піски "поливають" бомбами. Загострилися бої в Широкиному. КАРТА

Бойовики демонструють дедалі більшу агресивність – за інформацією Спільного центру з координації та контролю, уночі проти 19 травня селище Піски було однією з найгарячіших точок конфлікту – обстріли з боку незаконних збройних формувань вдалося припинити лише близько першої години ночі. Загони бойовиків діють за принципом "випаленої землі" і застосували по житловому кварталу запалювальні боєприпаси – ймовірно, що це були фосфорні бомби. Такі дані оприлюднив сьогодні на брифінгу в УКМЦ речник Адміністрації президента з питань АТО Олександр Мотузяник.

Зараз факти використання забороненого озброєння з боку НЗФ перевіряються фахівцями. Нагадаємо, що фосфорна зброя заборонена за Протоколом III до Конвенції про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї.

На Маріупольському напрямку знову загострилися бої в Широкиному. Окрім перестрілок зі стрілецької зброї, у цьому селі працюють ворожі снайпери.

Також НЗФ ведуть вогонь зі 122-мм гармат та танків, які ховаються у окупованому с. Саханка.

На Донецькому напрямку бойові дії не вщухають на широкій ділянці фронту від Красногорівки до Світлодарська. Противник активно застосовує важке озброєння – танки, БМП, 122-мм гармати, 120-мм міномети. Незважаючи на те, що, як і раніше, епіцентром протистояння залишаються передмістя Донецька та Горлівки, географія бойових дій розширюється: бойовики безуспішно намагаються знайти слабкі місця у нашій обороні на інших рубежах.

На Луганському напрямку бойовики вели вогонь з гранатометів по наших позиціях в районі Попасної та Золотого. Ще неспокійніша ситуації у Щасті, де противник застосував 122-мм гармати, а також зафіксовано ведення снайперського вогню НЗФ по наших позиціях.

За минулу добу внаслідок бойових дій 1 український військовослужбовець загинув, 8 – було поранено. Найбільших втрат сили АТО зазнали в бою на Світлодарській ділянці оборони.

Також, за інформацією спостерігачів моніторингової місії ОБСЄ, бойовики не відводять усе важке озброєння від лінії розмежування.

Так, спостерігачі зафіксували 9 танків Т-72 поблизу Тореза, який перебуває під тимчасовим контролем донецьких бойовиків, та ще 4 танки на територіях, окупованих луганськими бандитами.

Згідно з Мінськими домовленостями, з 00.00 15 лютого в зоні АТО оголошено режим припинення вогню. Проте бойовики штурмували Дебальцеве (Донецька область), заявляючи, що вважають його "своєю територією".

17 лютого російсько-терористичні війська захопили частину Дебальцевого. При цьому ватажки бойовиків блокували в'їзд групи ОБСЄ в місто, що є грубим порушенням Мінських домовленостей.

18 лютого основні сили АТО в Дебальцевому з боями прорвалися з міста. Президент України Петро Порошенко повідомив, що це була "планова і організована операція".

За даними Генштабу, втрати українських сил при виході з міста становили 22 загиблих і 157 поранених, понад 90 потрапили в полон, 82 зникли безвісти.

19 лютого сили АТО повністю покинули місто.

Після цього Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про звернення до ООН і до Європейського Союзу про направлення в Україну миротворців. Також вирішено провести перегрупування армії з урахуванням нової лінії зіткнення в зоні АТО.

20 лютого бойовики повністю окупували Чорнухине (Луганська область).

21-22 лютого окупанти посилили штурм Широкиного, що біля Маріуполя. І навіть застосували проти сил АТО новий вид озброєння.

26 лютого, згідно з другим пунктом "Комплексу заходів з виконання Мінських угод", Збройні сили України почали відведення важкого озброєння від лінії розмежування на Донбасі.

Того ж таки дня заступник керівника спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Александер Гуґ повідомив, що важке озброєння відводять обидві сторони конфлікту.

При цьому директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс заявив, що "поки що всі заяви, які звучать з боку так званих "ДНР "та "ЛНР" про нібито відведення, нічим не підтверджені, це тільки слова..."

4 березня українська сторона почала другий етап відведення важкої техніки. Від лінії зіткнення самохідних артилерійських відтягнули установки 2С3 "Акація".

Президент України Петро Порошенко запевняє, що українські військовослужбовці готові повернути важку техніку на попередні рубежі в разі невиконання Мінських домовленостей.

У штабі АТО вже фіксують "ознаки підготовки ворога до подальших наступальних дій на маріупольському, артемівському і луганському напрямках".

5 березня українські військові почали третій етап відведення важкого озброєння від лінії зіткнення на Донбасі.

8 березня українська сторона в зоні проведення антитерористичної операції завершила четвертий етап відводу від лінії розмежування важкого озброєння.

При цьому силовики заявляють, що, незважаючи на відведення важкої артилерії, "оголяти передній край не будуть".

1 травня ватажок донецьких бойовиків Олександр Захарченко вкотре пригрозив наступом.

3 травня бандформування значно посилили вогневу активність і за кількістю обстрілів на добу повернулися до рівня, який існував до укладення Мінських угод.

Окупанти створюють на Маріупольському напрямку потужний "ударний кулак" з декількох десятків одиниць бронетехніки і до 3 тис. особового складу.

20 травня на сторінці прес-центру у Facebook з'явилася інформація від спостерігачів української сторони Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін, згідно з якою бойовики обстрілювали н.п. Піски ймовірно фосфорними боєприпасами.

Категорія: Ситуація в зоні АТО | Додав: abel (2015-05-21)
Переглядів: 3345 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]