Субота, 15.12.2018, 21:19
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
khustnews.com/
Статистика
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Календар
Головна » 2018 » Листопад » 12 » Залишки древніх континентів виявили вчені під Антарктидою
18:05
Залишки древніх континентів виявили вчені під Антарктидою

Антарктида Науково-дослідний супутник проекту GOCE припинив свою роботу ще 5 років тому, проте зібрані ним дані про зміни гравітаційного поля Землі і зараз допомагають вченим робити нові відкриття. Нещодавно в Кільському університеті закінчили 3D-моделювання земної кори під крижаним шаром Антарктиди, об’єднавши сейсмологічні дані і відомості з супутника. І знайшли щось, що ледь не прийняли за легендарну Атлантиду.

Виявилося, що під багатокілометровою товщею льоду ховається не єдиний континент Антарктида, а ціле скопище нагромаджень земних порід різної структури, віку, складу і розміру. У міру виявлення нових великих утворень у вчених виникала спокуса об’єднати їх з будь-якою ознакою воєдино, але в підсумку довелося визнати, що тут немає відокремленого континенту, як такого. Якщо схід Антарктиди має виразну геологічну схожість з землями в районі Індії та Австралії, то те, що на західній стороні – загадка, хоча це явно інший в геологічному відношенні регіон.

Виходить, всі частини сучасної Антарктиди колись були в складі інших континентів або того, що стало новими континентами, коли Пангея почала розділятися на великі фрагменти. Вчені виявили під кригою скелі, ідентичні береговим лініями на інших літосферних плитах, але вони занадто малі в масштабі всієї Антарктиди, тому правильніше говорити не про окремі древні землі, а саме про уламки, залишки тих тектонічних процесів, які відбувалися в далекій давнині. А ось чому вони зібралися саме в районі нинішньої Антарктиди, ще тільки належить розібратися.

Категорія: Наука, техніка і Hi-Tech | Переглядів: 153 | Додав: adminA | Теги: залишки, древні континенти, антарктида | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: