Нд, 2023-12-03, 08:59
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Головна » 2023 » Жовтень » 3 » 2300-річну могилу грецької повії знайдено у Єрусалимській печері
00:14
2300-річну могилу грецької повії знайдено у Єрусалимській печері

Дослідники в Ізраїлі виявили кремовані останки висококласної грецької куртизанки часів Олександра Македонського. Про це пише IFLScience.

Виявлені на узбіччі дороги в Єрусалимі останки молодої жінки були знайдені поряд із серією зігнутих залізних цвяхів і на диво добре збереженим та рідкісним дзеркалом з бронзовою коробкою.

Гробниця, датована третім чи четвертим століттям до нашої ери, була розташована у похоронній печері, виритій поруч із шосе у південному Єрусалимі. Археолог Гай Штибель пояснив, що "це, по суті, раннє свідчення кремації в Ізраїлі в період еллінізму".

"Найбільш хвилююче питання, яке виникло у зв'язку з цим відкриттям, полягало в тому, що робить могила гречанки на шосе, що веде до Єрусалиму, далеко від будь-якого місця чи поселення того періоду?" - каже Штибель.

Відповідь на цю загадку цілком може дати супутній похоронний інвентар, оскільки дзеркала-скриньки вважаються гендерними артефактами, які зазвичай асоціюються з грецькими жінками.

"Якість виготовлення дзеркала настільки висока, що воно збереглося у чудовому стані і мало такий вигляд, ніби було зроблене вчора", - пояснила Ліат Оз з Управління старовин Ізраїлю.

Дзеркала такого типу були дуже дорогими предметами розкоші. Повідомляється, що іноді гречанки могли придбати таке дзеркало як весільне придане, хоча заміжні жінки зазвичай залишалися вдома і точно не виїжджали за межі Греції. Єдиним іншим способом отримати такий предмет був подарунок елліністичного військового чи політичного діяча своїй куртизанці, інакше відомої як гетера.

Гетери були ескортницями, схожими на японських гейш, які супроводжували армійських офіцерів та урядовців у закордонних кампаніях та надавали низку послуг, деякі з яких могли мати сексуальний характер.

На думку дослідників, наявність такого вишуканого предмета поруч із кремованими останками вказує на те, що "це могила жінки грецького походження, яка супроводжувала високопоставленого члена елліністичної армії чи уряду".

Судячи з віку поховання, цілком імовірно, що гетера та її покровителька вирушили до Єрусалиму під час одного з походів Олександра Македонського або під час війн діадохів, які велися між полководцями Олександра за право стати його наступником.

Категорія: Культура та навчання | Переглядів: 159 | Додав: admin | Теги: Могила, повія, Єрусалим, печера | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]