Пт, 2024-04-26, 23:29
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Головна » 2015 » Червень » 18 » Аналітики спрогнозували найближчі 10 років: колапс РФ, розкол ЄС
11:02
Аналітики спрогнозували найближчі 10 років: колапс РФ, розкол ЄС

Американські аналітики з розвідувально-аналітичної компанії Stratfor опублікували прогноз на найближчі 10 років, в якому йдеться про основні глобальні політичні та економічні зміни. Очікується, що світ стане небезпечнішим, влада США почне слабшати, а інші великі країни охопить хаос і занепад.

Передбачення Stratfor:

1. Колапс Росії. Санкції, зниження цін на нафту, падіння рубля, зростання військових витрат і збільшення внутрішніх суперечностей не дозволить Кремлю утримати Росію у списку найбільших економік світу. Російська Федерація не розпадеться на кілька частин, але Москва втратить владу над регіонами.

2. США доведеться посилено охороняти ядерні сили. Якщо відбудеться політична дезінтеграція в РФ, російська ядерна інфраструктура, розкидана на широких географічних просторах, становитиме ще більшу загрозу. І США доведеться вирішувати, що з цим робити, аж до розміщення наземних сил для охорони ядерної зброї, уранових складів і систем доставки.

3. У Німеччині почнуться проблеми. Орієнтована на експорт економіка країни може сильніше за інших постраждати через кризу в єврозоні та хвилю євроскептицизму. Країну можуть очікувати серйозні економічні потрясіння.

4. Польща стане одним з європейських лідерів. Країна перебуватиме в центрі економічного розвитку і збільшуватиме політичний вплив.

5. Розкол Європи. Минуть часи єдності Європи з розмитими політичними та економічними бар'єрами і зникненням усього регіонального та національного. Європ стане аж чотири: Західна, Східна, Скандинавія і Британські острови, які вже не будуть такі близькі.

6. Туреччина й США стануть близькими союзниками. З мусульманських країн, які переживають різні перипетії, найбільш стійке становище має Туреччина. Країна неохоче втручається у конфлікти біля своїх кордонів, проте їй все ж таки доведеться це зробити. Враховуючи силу та привабливість Туреччини, вона може стати незамінним партнером США, натомість вимагатиме захисту від потенційного агресора по інший бік Чорного моря – Росії, яка має військові бази у Вірменії.

7. Китай зіткнеться з величезною проблемою. Уповільнення економічного зростання може викликати невдоволення Компартією, що править у Піднебесній. Партія не піде на лібералізацію і єдиним шляхом для неї стане збільшення внутрішнього контролю. Крім того, успішність Китаю обмежена територіально як всередині країни, так і на міжнародних ринках.

8. Японія стане головною азійською морською державою. Країні, яка залежить від імпорту, доведеться зіткнутися з конкуренцією Китаю і захищати власні морські шляхи. У Токіо не залишиться іншого варіанту, крім посилювати владу в регіоні. Причому робити їй це доведеться самотужки, оскільки позиції США будуть слабшати.

10. Суперечки навколо островів Південно-Китайського моря триватимуть. Диспут навколо островів не спровокує військового конфлікту, проте й далі становитиме проблему. Росія трохи здасть позиції, тоді як Китай і Японія будуть зацікавлені в їхньому привласненні і на шляху до цього будуть ставити палиці в колеса одне одному.

11. 16 міні-Китаїв. Економіка Китаю сповільниться, та виробництво залишиться на тому ж рівні. Це надасть додаткові можливості для інших країн. Робочі місця перекочують до Мексики, Нікарагуа, Домініканської Республіки, Перу, Ефіопії, Уганди, Кенії, Танзанії, Бангладеш, М'янми, Шрі-Ланки, Лаосу, В'єтнаму, Камбоджі, Філіппін та Індонезії.

12. Влада США почне слабшати. Вашингтон стане занадто розважливим у розв'язанні світових проблем замість того, щоб займати активну лідерську позицію. Це зробить світ ще більш непередбачуваним. Однак Штатам стане комфортніше ізолювати себе від світових криз, маючи зростаючу економіку, внутрішнє енергетичне виробництво, зменшивши експорт і почуваючи себе найбільш стабільною і сильною країною планети.

Довідка

Stratfor, або Strategic Forecasting, Inc. (укр. Корпорація "Стратегічне прогнозування") — приватна американська розвідувально-аналітична організація глобального радіусу дії, яку заснував 1996 року американський політолог Джордж Фрідман (батько якого родом з Ужгорода). У жовтні 2001 року газета Barron's назвала Stratfor "тіньовим ЦРУ".

Stratfor виробляє і публікує аналітично-розвідувальну інформацію щоденно з моменту створення в 1996 році. Організація стала відомою після випуску свого "Кризового Центру Косово" під час авіаударів НАТО по Косову 1999 року, що привернуло увагу громадськості завдяки публікаціям у журналі Time.

Категорія: Суспільство та політика | Переглядів: 11090 | Додав: abel | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]