Нд, 2022-10-02, 03:03
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Головна » 2022 » Вересень » 1 » До зупинки утворення зірок призводить злиття галактик
00:05
До зупинки утворення зірок призводить злиття галактик

Далека галактика SDSS J1448+1010 утворилася кілька мільярдів років тому шляхом зіткнення двох галактик-прабатьків. Внаслідок зіткнення у нової галактики утворився досить масивний "хвіст" із зіркової речовини, що призвело до її "безплідності".

Внаслідок зіткнення галактик почався взаємний гравітаційний вплив. Що, зрештою, призвело до того, що з галактик було вирвано зірки та зірковий газ, які й утворили те, що астрономи називають "приливним хвостом".

Для SDSS J1448 + 1010 цей хвіст містить близько половини холодного зіркоутворюючого газу галактики, еквівалентного 10 мільярдам мас Сонця. Це вказує на те, що злиття може бути причиною зупинки зіркоутворення в нині сплячій галактиці.

"Що спочатку робило цю масивну галактику цікавою, то це те, що з якоїсь причини близько 70 мільйонів років тому в ній раптово припинилося формування зірок, одразу після спалаху активності зірко утворення", – сказав у своїй заяві астроном Техаського університету A&M Джастін Спілкер.

Це комбіноване зображення поєднує синьо-білі дані космічного телескопа Габбла (HST) і червоно-помаранчеві дані великого міліметрового/субміліметрового масиву Атакама (ALMA), щоб показати розподіл газу та зірок у нині сплячій галактиці після злиття і потоки матеріалу, відомі як приливні хвости.

Наступним кроком у дослідженні буде з’ясування того, наскільки поширені галактичні «перетягування каната», подібні до того, що дали SDSS J1448+1010 її масивний хвіст, і чи це пов’язано зі сплячими галактиками, які уповільнили зіркоутворення.

Раніше астрономи були впевнені, що зупинка процесу зіркоутворення в галактиці можуть викликати лише бурхливі та швидкі процеси, такі як вибух наднових, які викидають зіркову речовину за межі галактики. Але тепер зрозуміло, що це може бути і повільніший процес злиття галактик.

Категорія: Наука, техніка і Hi-Tech | Переглядів: 160 | Додав: admin | Теги: Зірка, утворення, злиття, галактика | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]