Нд, 2022-10-02, 01:45
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Головна » 2022 » Серпень » 14 » Допомогти діагностувати рак може імунна система
00:18
Допомогти діагностувати рак може імунна система

імунна система Як виявити небезпечний рак, якщо ви точно не знаєте, що шукати і де? Нові дослідження раку жовчних шляхів можуть прокласти шлях до раннього виявлення найсмертельніших видів раку.

Однією з найбільш смертоносних форм раку є рак жовчних шляхів. Операбельним є лише кожен третій хворий з таким діагнозом. Решта повинні погодитися на лікування, що підтримує життя.

Причина, чому цей рак настільки смертельний, полягає в тому, що його важко діагностувати, і тому у більшості пацієнтів хворобу діагностують лише після того, як рак встиг поширитися.

Тим не менш, нове дослідження Копенгагенського університету може прокласти шлях до раннього виявлення раку жовчних шляхів та інших серйозних ракових захворювань.

"Наше дослідження показує, що рак жовчовивідних шляхів змушує імунні клітини змінювати поведінку, що призводить до унікальної експресії молекул мікроРНК у крові пацієнта. Ці зміни дозволяють нам діагностувати рак жовчних шляхів набагато раніше, ніж за допомогою існуючих тестів", — каже доцент Джеспер Боє Андерсен. Він очолює групу дослідників з Центру біотехнологічних досліджень та інновацій Копенгагенського університету, які відповідають за нове дослідження.

"Іноді пухлини, включно з тими, які ви виявляєте в жовчовивідних шляхах, значно відрізняються, тому розробити всебічне вимірювання цих пухлин може бути важко. Але спільним для всіх видів раку є те, що вони впливають на імунну систему", — говорить Доктор медичних наук Ден Хогдалл, який є першим автором дослідження та лікарем онкологічного відділення лікарні Герлев і Гентофте. Він додає:

«Нам потрібно зосередити увагу на тому, як рак впливає на організм загалом, замість того, щоб зосереджуватися виключно на ракових клітинах. Серед іншого, такий широкий підхід проклав шлях до абсолютно нових методів лікування, що включають імунотерапію, яка націлена на імунні клітини замість ракових клітин. Прийняття широкого підходу також може дати нам важливі знання про ранню діагностику».

Рак змушує імунні клітини змінювати поведінку

Дослідники вивчили понад 200 зразків крові людей з раком жовчних шляхів і без нього. Вони проаналізували клітини в крові, значна частина яких була імунними клітинами. Зокрема, вони провели аналіз мікроРНК. МікроРНК - це група генів, які відіграють ключову роль у складному розвитку геному людини.

"Порівнюючи різні рівні мікроРНК у крові, ми визначили чотири мікроРНК, і це дозволило нам відрізнити пацієнтів із раком жовчовивідних шляхів від здорових учасників. Інші типи аналізів крові не змогли цього зробити. Загалом дані вказують на те, що що мікроРНК змінюються у пацієнтів із раком жовчовивідних шляхів", — говорить Джеспер Боє Андерсен.

Нове дослідження не перше, яке досліджує рак та імунну систему, але воно перше, яке робить це стосовно раку жовчних шляхів.

"Метод дослідження також новий. Ми розглядаємо кров у цілому, а отже, і всі клітини, які в основному складаються з імунних клітин. Багато досліджень спрямовані на визначення методів раннього виявлення раку. Але це все одно, що шукати голку в копиці сіна, оскільки мета полягає в тому, щоб знайти пухлини, поки вони ще дуже малі. Ідея цього підходу полягає в тому, щоб шукати не голку, а невеликі зміни в копиці сіна", - пояснює Ден Хогдалл.

Категорія: Здоров'я і медицина | Переглядів: 158 | Додав: admin | Теги: рак, Діагностика, імунна, система | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]