Пн, 2024-05-06, 05:49
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Головна » 2023 » Листопад » 6 » Як прати вовняні речі
12:07
Як прати вовняні речі

Вовна — примхлива пані. То її не так попрали, то не так віджали, то не так розвісили — і все, прощавай улюблений светр. Але ми порадимо, як прати вовняні речі та як правильно їх сушити, щоб вони не сідали і не розтягувалися.

Раніше ми писали, чи можна сушити речі на батареї — аргументи "за" і "проти".

Як прати вовну — 5 правил вдалого прання

Краще не замочувати

Вовну перед пранням не радимо замочувати, або принаймні максимально скоротити час замочування. Якщо вовняні речі довго знаходяться у воді, то нитки розтягуються і деформуються, і вироби втрачають свій первісний вигляд.

Найбезпечніший спосіб прання вовни — вручну. При цьому річ потрібно не терти, а акуратно занурювати у воду і м’яко м’яти. Якщо немає можливості випрати вручну, то можна це зробити в пральній машині. Слід вибрати делікатний режим — "Ручне прання" або "Вовна", а виріб перед пранням покласти в спеціальний сітчастий мішечок.

Правильний миючий засіб

Миючі засоби для прання вовни можна брати будь-які, але краще використовувати рідкі — вони краще виполіскуються і дбайливо очищають.

Ще вовна любить, коли її перуть засобами, до складу яких входить ланолін — він робить волокна більш м'якими і міцними та зберігає їх структуру. Якщо немає спеціального засобу, підійдуть м'який шампунь або кондиціонер для волосся.

Краще не використовувати для прання вовняних речей відбілювачі — плям краще позбуватися без агресивних засобів.

Температура води — не вище 30°С

Вовну можна прати в холодній або теплій воді при температурі до 30°С. Якщо температура буде вище — річ "сяде". Але чим щільніша в'язка і пряжа, тим вона міцніша та витримає більше маніпуляцій.

Нові кольорові речі краще прати окремо і при полосканні додати оцет: 2 ст. л. на таз води або 2 ст. л. на 1 склянку води — для лотка пральної машини.

Не віджимати

Якщо перете вовняні речі в машині, то не ставте їх на віджимання і сушку — вироби можуть розтягнутися. Краще загорнути їх в рушник і злегка стиснути.

Якщо ви не все-таки не знаєте, як прати вовняний светр, особливо улюблений — краще віддати виріб в хімчистку.

Як сушити вовняні речі

Вовняні вироби потрібно сушити при кімнатній температурі, без попадання прямих сонячних променів. Найкраще розкласти їх на горизонтальній поверхні. Вішати вовняні речі на мотузку або "плічка" не можна — деформуються.

І пам’ятайте — вовна не любить частого прання. Якщо є можливість не прати, то просто виведіть плями та провітріть шерстяні речі.

Категорія: Дім і сім'я | Переглядів: 1760 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]