Сб, 2024-06-15, 02:18
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Пошук
Головна » 2024 » Червень » 6 » На навчання для здобуття вищої освіти змінено порядок прийому
00:03
На навчання для здобуття вищої освіти змінено порядок прийому

Міністерство освіти і науки України повідомляє про внесення змін до правил прийому на навчання для здобуття ступенів бакалавра, магістра, доктора філософії чи доктора мистецтва у 2024 році.

Зміни обумовлені поточною військово-політичною ситуацією країни. Крім того, вони враховують ключові аспекти іспитів, які необхідні для підтвердження високого рівня знань, компетенцій та навичок абітурієнтів.

Серед основних нововведень:

Збільшено підтримку закладів вищої освіти, які розташовані у прифронтових та прикордонних областях через підвищення регіонального коефіцієнту. Регіональний коефіцієнт — це коефіцієнт, на який множиться конкурсний бал, якщо вступник / вступниця обирає ЗВО, розташований у певному регіоні. ЗВО, поблизу зони бойових дій та постраждалих від російської агресії територій, матимуть особливий регіональний коефіцієнт: 1,07 — у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях; 1,04 — у Дніпропетровській, Полтавській областях, а також Бучанському районі Київської області; 1,00 — інші.

Для здобуття ступеня магістра на основі вже здобутого ступеня магістра (для другої вищої освіти) вступ може відбуватися без ЄВІ та ЄФВВ, а лише за іспитами безпосередньо в закладі освіти. Це стосується освітніх програм всіх спеціальностей крім 081 "Право" і 293 "Міжнародне право".

На навчання для здобуття ступеня доктора філософії / доктора мистецтва умовою допуску є успішне складання ЄВІ в 2024 році з оцінкою за кожний з його компонентів не менше ніж 150 балів. Альтернативним допуском може бути ЄВІ у 2023 році з оцінкою за тест з іноземної мови не менше ніж 130 балів. Сертифікати, що посвідчують знання іноземної мови, не надають доступу до вступу в аспірантуру в 2024 році.

Крім цього, студенти, які здобули ступінь бакалавра у 2024 році, можуть скористатися спеціальними умовами для вступу на магістратуру. Ці умови надають студентам, які:

  • Зареєстровані та проживають на тимчасово окупованій території.
  • Проживають в населених пунктах, де станом на 1 липня 2024 року відбувалися активні бойові дії.
  • Проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з таких територій після 1 січня 2024 року.
Категорія: Культура та навчання | Переглядів: 137 | Додав: admin | Теги: порядок, навчання, Зміна, освіта, прийом, Вища | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]