Ср, 2022-12-07, 21:12
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Головна » 2022 » Листопад » 5 » Новий механізм старіння мозку виявили вчені
00:08
Новий механізм старіння мозку виявили вчені

старіння мозок Американський дослідницький інститут виявив новий клас протизапальних молекул у головному мозку, кількість яких знижується з віком. Виявлені ліпіди можуть відкрити нові можливості для лікування неврологічних захворювань, ризик яких пов'язаний із старінням.

Дослідники з Інституту Солка та Каліфорнійського університету в Сан-Дієго виявили, що ліпіди, звані SGDG, мають протизапальну дію на мозок. Оскільки запальні процеси є основою багатьох нейродегенеративних захворювань, нещодавно відкриті молекули можуть зіграти значної ролі у розвитку неврологічних захворювань. Результати були нещодавно представлені у відомому журналі Nature Chemical Biology.

Старіння – складний процес

Надзвичайно складно зрозуміти точні процеси, що призводять до старіння організму. Запалення, стрес та метаболічні зміни – ось деякі фактори, які визначають, як швидко ми старіємо.

Виявлено новий фактор старіння мозку

Американська робоча група виявила ще один фактор, безпосередньо пов'язаний зі старінням мозку. Це клас ліпідів, відомий як 3-сульфогалактозил-діацилгліцеролів, або скорочено SGDG.

SGDG захищають мозок від запалення

Очевидно, ліпіди захищають мозок від запалення. Оскільки частка SGDG зменшується із віком, це може збільшити ризик типових нейродегенеративних захворювань старіння, таких як деменція.

Ліпіди "відіграють важливу роль у старінні"

За словами дослідників, отримані дані сприяють розумінню основ старіння мозку та показують нові підходи до протидії нейродегенеративним захворюванням у літньому віці.

"Очевидно, що ці SGDG відіграють важливу роль у старінні, і це відкриття підвищує ймовірність того, що існують інші важливі шляхи старіння, які ми раніше не брали до уваги", - підкреслює автор дослідження професор Алан Сагателян.

Вже було відомо, що ліпіди, тобто жири, сприяють структурі, розвитку та функціонуванню здорового мозку. У той же час ліпіди, що погано регулюються, пов'язані зі старінням і хворобами мозку.

Три нові погляди на старіння мозку

Точні завдання ліпідів у мозку вивчені недостатньо. Досі вони навряд чи були пов'язані зі старінням. Тепер вчені змогли зробити три важливі відкриття, використовуючи мозок миші:

  • Рівні ліпідів у мозку у старих мишей значно відрізняються від таких у молодших мишей.
  • Зовнішній вигляд всіх молекул класу SGDG змінюється із віком.
  • SGDG регулюються процесами, раніше пов'язаними зі старінням
Категорія: Здоров'я і медицина | Переглядів: 140 | Додав: admin | Теги: старіння, механізм, мозок | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]