Четвер, 04.06.2020, 19:58
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
khustnews.com/
Статистика
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Календар
Головна » 2020 » Травень » 9 » Новий небезпечний вірус загрожує бджолам
08:35
Новий небезпечний вірус загрожує бджолам

бджоли Американські біологи виявили, що ізраїльський вірус гострого паралічу (IAPV), який вражає бджіл, може змінювати їх поведінку, змушуючи заражені особини проникати в сусідні колонії. Результати дослідження опублікував науковий журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.

"Найцікавіше те, що зараження вірусом IAPV підвищує ймовірність, що особини, якi його переносять, будуть прийняті в чужі колонії бджіл. Якимось чином вони обходять варту вулика, чого серед бджіл зазвичай не відбувається", — прокоментував один з авторів дослідження, професор Іллінойського університету Адам Долезал.

За останні 20 років біологи відкрили безліч прикладів того, як паразити навчилися маніпулювати поведінкою своїх господарів і безпосередньо керувати їх діями. Яскравим прикладом подібних «ляльководів» вважаються грибки з роду Ophiocordyceps, які перетворюють тропічних мурах у "зомбі".

Професор Долезал і його колеги виявили, що настільки ж просунутий арсенал засобів, завдяки якому можна дуже гнучко й широко маніпулювати поведінкою бджіл, виявився характерний для широко розповсюдженого патогена перетинчастокрилих, вірусу IAPV. Зараження цим вірусом призводить до того, що бджоли швидко втрачають рухливість і вмирають, через що може загинути весь вулик.

Бджолярі й біологи давно помітили, що комахи, яких заразив IAPV, на перших стадіях розвитку хвороби часто поводяться дивним чином. Вони забувають дорогу додому після збору нектару й летять не у свій вулик, а в сусідні колонії бджіл. У випадку з пасіками це нерідко призводить до швидкого поширення вірусу по всій їх території.

Подальше вивчення цього вірусу, як сподіваються вчені, допоможе їм розкрити всі зміни в програмі поведінки бджіл, які він виробляє. Їх аналіз дозволить зрозуміти, як захистити пасіки від IAPV і інших схожих на нього вірусів, які часто викликають масову загибель бджіл і змушують блжіл масово залишати колонію.

Категорія: Наука, техніка і Hi-Tech | Переглядів: 124 | Додав: adminA | Теги: загроза, небезпечний вірус, бджола | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]