Чт, 2024-05-30, 12:42
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Пошук
Головна » 2024 » Травень » 4 » Приймати під заставу дрони і тепловізори НБУ заборонив банкам і ломбардам
09:53
Приймати під заставу дрони і тепловізори НБУ заборонив банкам і ломбардам

Банкам і небанківським фінустановам заборонено приймати в заставу за кредитами фізосіб товари подвійного використання.

Національний банк заборонив банкам і небанківським  фінансовим установам здійснювати активні операції з фізичними особами, предметом забезпечення за якими є товари подвійного використання, інформує Національний банк України.

Йдеться про товари, які можуть бути використані у військових цілях та включені до Єдиного списку товарів подвійного використання в додатку до Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів подвійного використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 січня 2004 року № 86 (зі змінами).

Йдеться про товари, які можуть бути використані у військових цілях та включені до Єдиного списку товарів подвійного використання, затвердженого постановою Кабінету міністрів. Це, зокрема, можуть бути дрони, тепловізори, прилади нічного бачення тощо, які зараз часто зустрічаються у ломбардах.

Заборона введена на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 квітня 2024 року “Щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в мережі Інтернет”, введеного в дію Указом Президента України від 20 квітня 2024 року № 234/2024, з метою сприяння безпеці та стабільності банківської системи, запобігання кризовим явищам у період запровадження воєнного стану.

Відповідні зміни до постанови Правління НБУ від 25 лютого 2022 року № 23 «Про деякі питання діяльності банків України та банківських груп» затверджено постановою Правління Національного банку від 02 травня 2024 року № 51.

Зміни до постанови Правління НБУ від 06 березня 2022 року № 39 “Про врегулювання діяльності учасників ринку небанківських фінансових послуг, небанківських фінансових груп, учасників платіжного ринку, колекторських компаній та юридичних осіб, які отримали ліцензію на надання банкам послуг з інкасації” затверджено постановою Правління Національного банку від 02 травня 2024 року № 53. Постанови № 51 та № 53 набирають чинності з 04 травня 2024 року.

Категорія: Економіка та фінанси | Переглядів: 1213 | Додав: admin | Теги: ломбард, банк, тепловізор, застава, Дрон, НБУ | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]