Пн, 2025-03-24, 15:18
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Пошук
Головна » 2025 » Лютий » 10 » Що робити, якщо водій відмовляється везти - безкоштовний проїзд для пенсіонерів
13:10
Що робити, якщо водій відмовляється везти - безкоштовний проїзд для пенсіонерів

Пенсіонери за віком мають право на безкоштовний проїзд у транспорті загального користування. Тим часом рішення щодо безоплатних послуг приватних перевізників - маршруток - може визначатись органом місцевого самоврядування.

Про це у коментарі ЗМІ розповів адвокат і магістр права Євген Буліменко.

В якому транспорті пенсіонери можуть їздити безкоштовно та що робити у разі відмови

Постановою Кабінету міністрів України №354 від 17 травня 1993 р. "Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування" було введено безкоштовний проїзд для пенсіонерів за віком:

 на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену й таксі);

    на приміських маршрутах.

"При цьому право на безплатний проїзд надається за наявності посвідчення встановленого зразка чи довідки, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду - також електронного квитка, який зареєстрований у зазначеній системі та видається на безоплатній основі", - пояснив юрист.

Водночас Буліменко повідомив, що згідно з частиною першою статті 21 закону України "Про транспорт", транспортом загального користування вважається:

    залізничний транспорт;
    морський транспорт;
    річковий транспорт;
    автомобільний транспорт;
    авіаційний транспорт;
    міський електротранспорт (у тому числі метрополітен).

"Таким чином, пенсіонери за віком мають пільгу безплатного проїзду у міському тролейбусі, автобусі, трамваї, фунікулері та у міській електричці", - наголосив він.

За словами експерта, якщо говорити про безкоштовний проїзд пенсіонерів у міських маршрутках (де пасажирські перевезення здійснюються перевізниками приватної форми власності), то перелік пільгових категорій (які користуються правом пільгового проїзду), а також розмір тарифів на перевезення визначаються відповідними органами місцевого самоврядування.

"Таким чином, пенсіонери матимуть право безкоштовного проїзду у міських маршрутках у випадку прийняття органом місцевого самоврядування рішення про встановлення зазначеної пільги", - пояснив магістр права.

Він додав, що при цьому інформація про безкоштовне перевезення осіб пенсійного віку повинна бути розміщена у салоні маршрутки.

У випадку неправомірної відмови водія від безкоштовного перевезення особи пенсійного віку, такий пасажир може направити усну чи письмову скаргу:

    або територіальному органу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби);
    або органу місцевого самоврядування.

"При цьому така скарга обов'язково повинна містити номер маршруту та реквізити перевізника", - підсумував Буліменко.

Категорія: Економіка та фінанси | Переглядів: 1114 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]