Пн, 2025-03-24, 14:26
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Пошук
Головна » 2025 » Лютий » 7 » Соціолог назвав три чинники - що об’єднує українське суспільство
13:59
Соціолог назвав три чинники - що об’єднує українське суспільство

З 2021 року патріотичний блок найбільше посилився

Інститут соціології НАН України проводив моніторинг громадської думки, і серед запитань було: що об'єднує людей в українському суспільстві. Найчастіше обирали варіант відповіді — віра в краще майбутнє. 2021 року це було близько 30%, а 2024-го — майже 53%.

Про це розповів доктор соціологічних наук, заступник директора Інституту соціології НАНУ Сергій Дембіцький. Він пояснив, що ще консолідує і тримає докупи українців.

За його словами, також посилився чинник національної ідеї побудови української держави. Вибір цього індикатора зріс з 10% у 2021 році, до 35 відсотків 2024-го.

— Це популярний термін — "національна ідея", але будемо відвертими, консенсусу в розумінні змісту національної ідеї серед українців нема, — зауважує соціолог.

Також респонденти часто вказували патріотичні почуття громадянина України. Цей показник був на рівні 16-17%, а став 38%, тобто відбулося суттєве зростання, наголошує Сергій Дембіцький.

— Розуміння важливості власного громадянства як об'єднавчого чинника посилилося. Люди зрозуміли — якщо втратимо державу, то втратимо свій звичний спосіб життя. Тобто патріотичний блок найбільше посилився. 

Це означає, що у суспільства є запит на патріотизм. Ключове питання тут полягає у тому, чи готові політичні еліти на цей запит відповісти, — поділився думкою експерт. — Не через пропаганду та медіапроєкти, а системними багаторічними діями, що формують стійкі національні цінності та відповідні традиції.

Важливо і те, що наше суспільство є дуже неоднорідним в соціально-політичному значенні. Тому наповнення національної ідеї змістом, а також модель реалізації українського патріотизму для різних соціальних груп, мають бути компромісним універсалістським варіантом, що відкидає будь-які форми дискримінації та вчить доброзичливості українців один до одного. Не впевнений, що ми рухаємося саме в цьому напрямі, — додав заступник директора Інституту соціології НАНУ.

Категорія: Суспільство та політика | Переглядів: 1101 | Додав: adminA | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]