Чт, 2024-11-21, 15:02
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Пошук
Головна » 2020 » Вересень » 26 » Старі купюри не прийматимуть з 1 жовтня
09:25
Старі купюри не прийматимуть з 1 жовтня

жовтень старі купюри З 1 жвтня Нацбанк починає наступний етап оновлення банкнот та монет. З обігу будуть виведені монети номіналом 25 копійок, а також всі паперові банкноти, випущені до 2003 року. Відтак, вони перестають бути платіжним засобом.

Про це інформує Нацбанк.

“Монети номіналом 25 копійок та усі банкноти гривні старих зразків, уведені в обіг до 2003 року, перестають бути засобом платежу під час здійснення розрахунків готівкою та будуть вилучені з обігу з 01 жовтня 2020 року”, – повідомили у регуляторі.

Платіжними засобами перестають бути всі паперові купюри, випущені до 2003 р. Приклади таких купюр можна побачити на картинці.

Наразі в обігу таких банкнот залишається близько 1,8% від загальної кількості. Як пояснили у регуляторі, протягом трьх останніх років їхній обсяг майже не змінився. Тобто, громадяни ними майже не розраховуються, ці банкноти не інкасуються і до банків не надходять.

Зазначається, що ймовірно значна частина цих банкнот вже осіла в колекціях, загубилась або була пошкоджена. Приміром, банкноти номіналом 1-2 грн., випущені в 90-х роках, зараз вже продаються за кілька десятків, а то й сотень гривень для колекційних потреб. Хоча у свій час випускались великими тиражами і були звичайним платіжним засобом.

Окрім того, є ще одна зміна від НБУ – активізація виведення з обігу паперових банкнот 1 та 2 грн та жовтих монет номіналом 1 грн. зразка 1996 р. Вони залишатимуться платіжними засобами, і жодних обмежень у їхньому використанні не буде.

Коли такі гроші потраплятимуть до НБУ, регулятор відправлятиме їх на утилізацію і замінюватиме на «сріблясті» монети зразка 2018 р. Це робиться для того, щоб в обігу з часом були лише однакові 1 і 2 грн, йдеться у повідомленні.

Тому, через припинення функціонування монет номіналом 25 коп. і купюр, випущених до 2003 року, під час здійснення платежів, ними не можна буде розраховуватись з 1 жовтня.

“Тобто, усі магазини, ресторани, сфера побуту мають припинити їх приймати”, — наголосив директор Департаменту грошового обігу Нацбанку Віктор Зайвенко.

Якщо після цієї дати відповідні купюри та монети залишаться в торгівельних мережах, вони повинні здати їх в каси банків до 16 жовтня. Для обігу паперових купюр 1 і 2 грн, випущених після 2003 року, і жовтих монет в 1 грн жодних змін для споживачів немає. Ними й далі можна вільно розраховуватись, а їхнє виведення – справа НБУ.

Відзначається, якщо після 1 жовтня у вас залишаться будь-які купюри, випущені до 2003 року, чи монети номіналом 25 коп., у вас ще буде час для того, аби обміняти їх на нові. Впродовж 1 року, до 30 вересня 2021 р., можна буде звернутися до відділення будь-якого банку.

Впродовж 3 років, до 30 вересня 2023 р., обмін можна буде провести у НБУ та одному з уповноважених банків. Це Ощадбанк, Приватбанк, Райффайзен Банк Аваль та ПУМБ. Процедура обміну відбуватиметься безкоштовно. Хоча, якщо застарілі гроші у вас зберігаються у гарному стані, перш, ніж йти в банк, можна спробувати продати їх колекціонерам, йдеться у повідомленні.

Категорія: Економіка та фінанси | Переглядів: 1518 | Додав: adminA | Теги: жовтень, старі, купюри | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]