Чт, 2024-05-30, 12:47
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Пошук
Головна » 2024 » Березень » 10 » Творця єгипетської піраміди Хеопса знайшли вчені
00:42
Творця єгипетської піраміди Хеопса знайшли вчені

Велика піраміда Гізи є одним із найдивовижніших творінь людства. Хоча за часів правління фараона Хуфу будівництвом піраміди керував сам фараон, відкриття вчених вказує на те, що за її створенням стояв хтось інший — Хеміуну. Про це повідомляє Greek Reporter.

Поруч із Великою пірамідою розташовані значні поховання, включаючи гробниці родичів фараона Хуфу та високопосадових чиновників. Одним із найцікавіших відкриттів на західному кладовищі є велика гробниця, відома як мастаба. Ця прямокутна споруда перевищує за розмірами сусідні гробниці і виявилася місцем спочинку Хеміуну – ключової фігури у створенні Великої піраміди. Усередині археологи знайшли статую Хеміуну, яка підтверджує його важливе значення.

Поховання Хеміуну вказує на його велику роль. Він займав посаду головного радника, що робило його другою найвпливовішою особою в Єгипті після фараона. Описуваний як “печатник” фараона, Хеміуну мав царську печатку, що надавала йому великий авторитет. Написи також називають його жерцем різних богів, хоча дехто стверджує, що ці титули могли бути почесними.

Родовід Хеміуну простежується до царя Снофру через його батька, принца Нефермаата, що робить його племінником фараона Хуфу. Цей родинний зв’язок ще більше підсилив його вплив під час правління Хуфу.

Фахівці вважають, що саме Хеміуну був архітектором Великої піраміди, про що свідчить його титул, знайдений у його гробниці: “Наглядач за всіма будівельними проектами царя”. Враховуючи, що піраміду замовив Хуфу, логічно припустити, що Хеміуну відіграв ключову роль у її будівництві.

Однак, інтерпретація цього титулу не дає відповіді на питання, чи Хеміуну ретельно розробляв проєкт піраміди, чи виконував роль своєрідного давного менеджера, який наглядав за командою архітекторів. Специфіка його ролі залишається невловимою. Однак докази свідчать про те, що Хеміуну був рушійною силою будівництва піраміди, що робить правдоподібним його внесок у її проєктування.

Категорія: Розваги та відпочинок | Переглядів: 182 | Додав: admin | Теги: піраміда, Єгипет, Хеопс | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]