Вт, 2023-09-26, 01:51
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Головна » 2023 » Серпень » 19 » У стародавньому місті Олба виявлені унікальні знахідки
00:31
У стародавньому місті Олба виявлені унікальні знахідки

При розкопках, проведених у стародавньому місті Олба, розташованому в районі Силифке в Мерсіні, на півдні Туреччини, була виявлена жіноча статуя, яка, ймовірно, відноситься до II століття нашої ери, і два фрагменти фризу, що зображують міфологічні сцени. Про це повідомляє Аnatolian Archaeology.

Розкопки, що почалися в липні, продовжуються в стародавньому місті, розташованому в окрузі Орен, яке було важливим поселенням в період еллінізму і відомий як центр царства Олба.

Команда з 15 осіб, включаючи мистецтвознавців, експертів-археологів та студентів, продовжує свою роботу в цьому історично значущому районі, який колись був великим торговим центром. Розкопками керує доцент кафедри археології Ардаханського університету ЯВУ Єгін.

У ході розкопок, що тривають цього року, в різних частинах стародавнього міста було виявлено два фрагменти фризу (архітектурні смуги декору). Один із них є жіночу статую, датовану II століттям нашої ери, але в інший зображені міфологічні сцени.

Керівник відділу розкопок доцент доктор Єгін сказав: "Під час розкопок цього сезону було виявлено унікальні артефакти. Подібних артефактів у районі Кілікії досі не виявлено. Наша робота у стародавньому місті продовжується повним ходом", — сказав він.

Ці артефакти, які зараз знаходяться під охороною, були передані в дирекцію музею Силифке для подальшого вивчення.

Руїни стародавнього міста Олба знаходяться глибоко в горах Тавр. Швидше за все, це була столиця місцевого королівства Пірінду, яке існувало в цьому районі в шостому столітті до нашої ери. Найдавніші споруди, виявлені археологами в районі Ольби, відносяться до періоду еллінізму.

Олба був древнім містом та єпископством у римській провінції Ісаврія. Місто процвітало за часів Римської імперії, починаючи з I століття нашої ери. У ранньохристиянський період Ольба була резиденцією єпископа, який представляв місто на головних соборах та синодах.

Категорія: Наука, техніка і Hi-Tech | Переглядів: 142 | Додав: admin | Теги: ольба, місто, знахідка | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]