Вівторок, 17.09.2019, 00:27
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
khustnews.com/
Статистика
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Календар
Головна » 2019 » Травень » 29 » В банках з червня змінюються правила зняття готівки
15:12
В банках з червня змінюються правила зняття готівки

3 червня набуває чинності постанова НБУ від 18 квітня 2019 № 62 "Про затвердження Змін в Інструкцію про ведення касових операцій банками в Україні", яким Інструкцію доповнено новим пунктом 111-1, згідно з яким банк має, з урахуванням ризик-орієнтованого підходу, вживати заходів щодо вивчення клієнтів-суб'єктів господарювання, які отримують у банку готівку, а також забезпечити отримання від клієнта підтверджувальних документівна підставі яких здійснюються готівкові розрахунки.

Слід звернути увагу, що банки при вивченні клієнта та отриманні від нього підтверджувальних документів мають застосовувати ризик-орієнтований підхіду. Тобто спочатку проводиться оцінка ризику клієнта, заснована на аналізі певних критеріїв, а потім вже банки можуть вживати відповідні заходи нагляду.

Які документи можуть вимагати?

Банки можуть вимагати підтверджувальні документи, на підставі яких здійснюються готівкові розрахунки, зокрема:

- закупівельний акт;

- закупівельна відомість;

- податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, кредитний договір;

- договір поставки;

- договір транспортування;

- договір зберігання;

- інші звітні документи.

Посилення нагляду пов'язане з виявленням НБУ за результатами нагляду у сфері фінансового моніторингу численних фактів проведення фінансовими установами ризикових (схемних) операцій з використанням готівкових коштів.

Категорія: Економіка та фінанси | Переглядів: 164 | Додав: adminA | Теги: зміна, готівка, правила, банк, зняття | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]