Сб, 2024-06-15, 02:37
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Пошук
Головна » 2024 » Травень » 18 » Вихід ПриватБанку на ринок Німеччини, у скільки обійдеться
00:20
Вихід ПриватБанку на ринок Німеччини, у скільки обійдеться

В кінці квітня голова правління державного ПриватБанку Герхард Бьош розповів про плани банку вийти на ринок Німеччини або Польщі. Остаточне рішення з цього питання він пообіцяв прийняти до кінця 2024 року.

"Що ми можемо отримати? Це лише репутація, коли ми зможемо сказати: дивіться, ми тепер міжнародні? Чи ми справді розраховуємо на економічну вигоду? Остаточної відповіді поки немає", — сказав Бьош.

Банкір Олена Домуз, яка раніше займала керівні посади у Банку Кредит Дніпро та Юнекс Банку в Україні, а зараз працює в одному з роздрібних банків Болгарії, розкрила вартість виходу банку на ринок країн Євросоюзу.

"Мінімальна вимога для відкриття філії вже присутнього банку в Єврозоні — 5 млн євро. Тобто — від 10 млн євро буде вхід. Це якщо філія. А якщо банк — то це десятки мільйонів євро", — каже вона.

Вдарити по прибутку українського банку в Німеччині надалі може і законодавство.

"Важливо не стільки створити банк, скільки дотримуватися законодавства країни. Незнання призведе до того, що всі наші заробітки поб’ють штрафи на мільярдні суми, бо ми не дотримувалися тієї чи іншої постанови. Будучи в Україні, ми навіть не уявляємо, який ринок Німеччини складний", — каже Андрій Громосяк (працював у ПроКредит Банк в Україні, а потім у німецькому Commerzbank).

Важливою є також аудиторія, яка скористається послугами українського банку в Німеччині.

"Ринок Німеччини overbanked і якщо сподіватися на 1+ мільйон українців тут, то цього замало для того, щоб бути успішними. До того ж — багато аспектів, таких як захист персональних даних тощо, потребують інвестицій в персонал та ІТ", — зазначає Громосяк.

Проте, за його словами, німецькі банки суттєво відстають від українських, і це могло б бути нашою перевагою.

Для виходу на ринок іншої країни український банк повинен подати заявку на розгляд Національного банку України (НБУ), а також отримати дозвіл від банківського регулятора тієї країни, куди він має намір вийти.

Зараз в Україні діє 66 банків, з яких 36 не мають іноземного капіталу.

Категорія: Бізнес і виробництво | Переглядів: 1136 | Додав: admin | Теги: Німеччина, Приватбанк | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]