Нд, 2024-03-03, 03:48
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Головна » 2024 » Лютий » 5 » "Вихідники" перших континентів Землі відкрили геологи
00:03
"Вихідники" перших континентів Землі відкрили геологи

Нещодавнє дослідження геологів з Університету Британської Колумбії (UBC) зробило значний крок у розумінні того, як формувалися найдавніші континенти Землі – питання, яке давно спантеличувало вчених.

Дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, зосереджується на походженні ТТГ (тоналіт-тронджеміт-гранодіоритової) кори, що має фундаментальне значення для формування сучасних континентів.

Ключовим висновком дослідження є ідентифікація нової вихідної породи для ТТГ кори. Всупереч давньому переконанню, що архейські ТТГ були створені в початкових зонах субдукції Землі, сигналізуючи про початок тектоніки плит, це дослідження припускає альтернативний внутрішньокоровий процес. Команда припускає, що кора ТТГ була сформована шляхом поступового поховання, потовщення і плавлення більш ранньої кори, яка, ймовірно, нагадувала океанічні плато.

Це новаторське розуміння формування кори ТТГ має глибокі наслідки для нашого розуміння ранньої геологічної історії Землі та розвитку її континентів. Це також має потенційну цінність для розвідки ресурсів, оскільки регіони з корою ТТГ часто багаті на цінні мінерали.

Висновки дослідження ґрунтуються на всебічному аналізі даних про мікроелементи з великої колекції зразків ТТГ, отриманих з фрагментів архейських кратонів по всьому світу. Ці дані дозволили дослідникам виділити специфічний мікроелементний склад, характерний для первинних магм, що утворили кору ТТГ. Завдяки цьому підходу вони змогли простежити склад цих розплавів до їх початкового стану та джерела, яке, на їхню думку, є різновидом габро. Це відкриття знаменує собою значний крок вперед у нашому розумінні ранніх процесів, які сформували нашу планету.

Категорія: Будівництво та ремонт | Переглядів: 143 | Додав: admin | Теги: земля, континент, вихідник | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]