Пн, 2021-09-27, 08:36
Головна Реєстрація PDA RSS
Вітаю Вас, Гість
khustnews.com/
Статистика
Форма входу
Логін:
Пароль:
Пошук
Головна » 2021 » Липень » 27 » Вплив космічного туризма на екологію навколишнього середовища
00:15
Вплив космічного туризма на екологію навколишнього середовища

космічний туризм Сьогоднішня новина – це змагання між Джефом Безос і Річардом Бренсоном, двома мільярдерами, що стоять за відповідними компаніями космічного туризму.

Blue Origin, Джефф Безос, планував запустити свій перший рейс 20 липня. У відповідь Virgin Galactic Річарда Бренсона запланувала власний рейс на 11-е число. Забігаючи вперед на кілька днів.

Обидва рейси були оточені широкою увагою засобів масової інформації. І правда, що ці польоти були ні більше ні менше величезним маркетинговим маневром. Мета – привернути увагу до компаній.

Космічний туризм обіцяє "демократизувати космос". Але фраза, повторювана як мантра, часто позбавлена ​​змісту. Чи не тому, що космічний туризм як і раніше доступний тільки певній меншості, а також через вплив на навколишнє середовище, яке може бути отримано в результаті узагальнення цієї діяльності.

Основне населення звикає до ідеї використовувати менше літаків і більше поїздів; і їсти менше м’яса. Це лише частина змін, з якими нам доведеться зіткнутися, якщо ми хочемо справедливого екологічного переходу. У той час як космічний туризм стає важкодоступним заняттям, яке сильно забруднює навколишнє середовище.

Досягнення космосу, в першу чергу, вимагає величезної кількості енергії. Справа в тому, що нам не вистачає енергії. Викопне паливо лежить в основі зміни клімату. Так звані поновлювані джерела енергії і атомна енергія також не позбавлені проблем і обмежень.

Таким чином, при досягненні космосу виділяється величезна кількість вуглекислого газу. Так би мовити, великий вуглецевий слід.

Вплив на навколишнє середовище

Хоча вплив космічних запусків на навколишнє середовище вивчено недостатньо, відомо, що це більше, ніж просто викиди вуглекислого газу. Викид газу в верхні шари атмосфери під час космічних подорожей негативно позначається на озоновому шарі. Газ, який часто виділяється під час польотів і здається нешкідливим, так як водяна пара сприяє парниковому ефекту.

Використовується багато видів палива, деякі з яких токсичні і викидаються під час польотів або в процесі його виробництва. Гарна новина полягає в тому, що в більшості нових систем запуску використовується рідке паливо, яке в цьому сенсі менш проблематично, ніж тверде паливо.

Самі ракети часто мають різні орбіти призначення навколо нашої планети. Ми повинні пояснити, що замість Virgin Atlantic і Blue Origin є «суборбітальними» рейсами. Тобто вони не виходять на орбіту, але досягають висоти 80 і 100 км відповідно, на короткий час відчувають невагомість і падають на Землю.

Суборбітальний політ вимагає набагато менше енергії, ніж вихід на орбіту. З цієї причини його вартість значно доступніша, а вуглецевий слід менше.

В даний час щорічно запускається близько 100 ракет. Їх сукупний вуглецевий слід залишається менше, ніж 100 000 літаків, які щодня літають по всьому світу. Але космічний туризм переживає дуже сильне зростання. Таким чином, його вплив на навколишнє середовище може стати дуже важливим.

Розкішний туризм і викиди двоокису вуглецю

Таким чином, міжнародна обізнаність і регулювання впливу на навколишнє середовище є одним з аспектів, в яких необхідно поліпшити управління космічною діяльністю. Хоча дійсно запуск одного супутника на орбіту Землі має більший вплив, ніж суборбітальний туристичний політ, супутники можуть принести користь багатьом людям. А туристичний політ – розкіш для обмеженого числа людей.

Щоб висловити це в цифрах. Підраховано, що кожен політ на Virgin Galactic і Blue Origin викидає близько 60 і 90 тонн вуглекислого газу, відповідно. Тобто приблизно 8 і 15 тонн на пасажира.

Для порівняння, в середньому в світі кожна людина щорічно викидає близько 4,8 тонни вуглекислого газу. Цей показник сильно розрізняється в багатих і бідних країнах. У США цей показник становить 15 тонн. В Іспанії – 5,4 тонни. Хоча ці дані можуть значно відрізнятися за різними джерелами. Китай є великим забруднювачем, але з урахуванням викидів на душу населення це значення становить 7,4 тонни.

Сумнівний слід

Таким чином, вуглецевий слід цих суборбітальних польотів не надто високий у порівнянні з іншими видами діяльності. Оскільки він доступний лише меншості, кожен пасажир всього за кілька хвилин викидає таку ж кількість вуглекислого газу, як в середньому 2 або 3 людини протягом усього року.

Пам’ятайте, що крім цього вуглецевого сліду необхідно додати і інші впливи космічного туризму на навколишнє середовище, такі як ерозія озонового шару.

Все це зібрано разом, щоб нагадати нам про необхідність переорієнтувати наш образ мислення і дій в світі, щоб рухатися до єдиного світу, який був би більш справедливим і стійким. Правильне управління простором може принести всім нам позитивні зміни. Але ми не повинні дозволяти собі захоплюватися оптимізмом, заснованим виключно на розвитку технологій.

Категорія: Спорт і туризм | Переглядів: 153 | Додав: admin | Теги: середовище, космічний, туризм, екологія, вплив, навколишньє | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]