Sa, 2022-05-21, 12:08
Форма входу
Login:
Password:
Пошук
Головна » 2022 » January » 23 » Нову редакцію наказу про військовий облік жінок підготувало Міноборони
00:14
Нову редакцію наказу про військовий облік жінок підготувало Міноборони

міноборони Міністерство оборони України передало на погодження нову редакцію наказу про військовий облік жінок, в якому значно скоротили перелік професій. Про це написала заступниця голови відомства Ганна Маляр.

За словами Маляр, у новому наказі визначено 14 спеціальностей і шість професій, представниці яких мають ставати на облік.

“Зазначені спеціальності та професії споріднені з близько 100 військово-обліковими спеціальностями. Раніше йшлося про 35 фахових напрямків, що об‘єднували понад 200 спеціальностей”, – написала вона.

Міністр оборони Олексій Резніков пояснив, що зараз у наказі затверджують не всі спеціальності, які теоретично можуть стати в пригоді, а лише ті, які вважають актуальними “в осяжній перспективі”. Це дозволило скоротити список.

Здебільшого йдеться про спеціальності та професії у сферах медицини, електроніки, зв’язку, метрології та картографії, фінансів, бухгалтерського обліку та аудиту тощо.

Генштаб ЗСУ отримає можливість за необхідності змінювати перелік, якщо якісь спеціальності втратять актуальність або з’являться нові.

Резніков також сказав, що штрафи не можуть застосовуватись щодо жінок, спеціальності яких передбачають постановку на облік. Оскільки людина стає військовозобов’язаною лише після того, як стане на облік, “жоден нормативно-правовий акт не передбачає штрафів для жінок, які вперше стають на облік як військовозобов’язані”.

“Жінки стають військовозобов’язаними лише після того як стають на військовий облік, до моменту постановки на облік вони не є такими”, — уточнив міністр.

Нагадаємо, що 17 січня президент Володимир Зеленський відреагував на петицію про скасування наказу Міноборони. Він звернувся до Олексія Резнікова, попросив розглянути суттєве скорочення переліку професій і процедуру постановки на облік онлайн.

Категорія: Суспільство та політика | Переглядів: 183 | Додав: admin | Теги: військовий, Міноборони, облік, жінка | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]